Lamine Yamal se svým výkonem se stal nejmladším střelcem v historii španělského národního týmu, čímž zároveň překonal svého spoluhráče z Barcelony Gaviho, který doposud držel tento rekord. Yamal vstřelil svůj gól v 74. minutě. Yamal se však dnešním výkonem nezapsal pouze jako nejmladší střelec španělské reprezentace v historii, ale zároveň i jako nejmladší hráč, který kdy za ni nastoupil.

Španělsko si rychle vybudovalo náskok 4:0 a to už během prvních 40 minut utkání. Výhrou si tak zajistilo druhé místo ve skupině A s celkem šesti body po třech odehraných zápasech. Vedoucím týmem v této skupině je Skotsko s 15 body, které zvítězilo ve všech pěti dosavadních zápasech.

Průběh zápasu

Skóre otevřel ve 22. minutě Alvaro Morata a následně zaznamenal svůj druhý gól ve 40. minutě. Potřetí se prosadil v 65. minutě. K tomu přispěl i Solomon Kvirkvelia, který vstřelil vlastní gól ve 27. minutě, a Dani Olmo, který přidal další ve 38. minutě. Po poločase vedlo Španělsko 4:0. Maličkou naději k otočení zápasu dal Gruzii Giorgi Chakvetadze, když se prosadil čtyři minuty po přestávce.

Morata
Zdroj fotografie: RFEF

Po Moratově dalším gólu, tentokrát na 5:1, přidal gól Nico Williams v 68. minutě. Historický večer byl završen, když Lamine Yamal proměnil centr Nica Williamse jemným zakončením levou nohou.