90min.cz

fotbalový deník – zprávy, komentáře, rozhovory

Tomáš Drahovský: Můj cíl je postup na EURO

4 min read

Foto: Osobní archiv - Tomáš Drahovský

Tomáš Drahovský zažil zatím svůj nejlepší ročník ve Španělsku – výhry v Copa del Rey a Pichichi doplnilo narození syna.

Jak moc s odstupem času mrzí v řadě druhá prohra ve čtvrtfinále s týmem, který vyhrál play-off nejtěžší futsalové soutěže světa? A to po smolném prodloužení ve třetím rozhodujícím zápase?

Je pravda, že to mrzí dost. Poté, co jsme dva, tři týdny předtím vyhráli španělský pohár jsme byli sebevědomí a mysleli jsme, že jsme v ideální formě. Byli jsme navnazení a tak smolně nám to ušlo ve třetím zápase.

Ve druhém utkání u nich jsme vyhrávali 2:1 a měli šance ukončit sérii třetí brankou, ale nevyšlo to. Nakonec nám chybělo trochu štěstí a proto jsme vypadli.

Dotkl jsi se týmové trofeje ve Španělsku, jaké pocity to byly a jak jste to oslavili?

Copa del Rey, trofej kterou Drahovský zvednul nad hlavu

Ano poslední dobou jsem říkal, že mi chybí vyhrát nějakou trofej ve Španělsku do té sbírky. Byl jsem velmi šťastný, že se to podařilo a že jsme vyhráli Copa del Rey. Těšili se i v klubu, protože na trofej čekali dlouhou dobu. Konečně teď přišla. Akorát oslavy byly jen v rámci možností, protože za týden už byla liga.

Spolu s dalšími třemi hráči jsi se stal podruhé nejlepším střelcem španělské futsalové ligy, co tento triumf obnáší a bude soška rozdělena na čtyři části?

Je to zajímavé, že jsme se čtyři stali nejlepšími střelci ligy. A je pravda, že pro mě je to už podruhé a jsem velmi šťastný, že se to opět po čtyřech letech podařilo v té nejlepší futsalové lize světa. Je to takové zadostiučinění, že se mi po osobní stránce dařilo. Myslím, že trofej nebude rozdělena, každý z nás dostane sošku (smích).

Jak si užíváš život ve Španělsku s rodinou a jak nejraději trávíte volný čas?

Máme maličkého syna, takže většinu času věnujeme jemu. Chodíme na procházky, máme i pejska, takže jsme čtyři. Snažíme se co nejvíc času trávit spolu.

Další krok, který tě čeká, je baráž na futsalové EURO, které bude v Litvě, Lotyšsku a Slovinsku. Soupeřem bude Gruzie, co na ně říkáš?

Myslím si, že je to podobný soupeř jako my (Slovensko). Postoupili z druhého místa. Je to soupeř, který hraje bojovný futsal, srdcem. Bude to vyrovnaný zápas. Rozhodne, kdo bude více chtít, kdo udělá méně chyb.

Začínáme venku a věřím, že uděláme dobrý výsledek. Já sám mám první zápas stopku za karty. Doufám, že se tam chlapcům zápas podaří a uhrají dobré skóre. Doma pak budeme vědět, co budeme potřebovat a věřím, že diváci nám pomohou k postupu a budeme s nimi moct v hale a oslovovat.

Co by jsi chtěl dosáhnout další rok ve futsalu?

Jeden cíl jsem si už splnil, a to je vítězství v Copa del Rey. V září začíná baráž, to je první cíl, který v této sezóně mám – postoupit na EURO. To je pro mě to nejdůležitější tento kalendářní rok. V sezóně chci určitě přidat s Interem Movistar nějaké další trofeje a vyhrát s nimi ligu. To jsou dva největší cíle, které před další sezónou mám.

Autor